wtorek, 13 maja 2014

Zawód prawnika

Każda płaszczyzna naszego życia regulowana jest przepisami prawnymi. Ich znajomość dla przeciętnego obywatela to przysłowiowa czarna magia. Dlatego też w Polsce od wielu już wieków istnieją kierunki studiów, które pozwalają na wykształcenie specjalistów w tym zakresie, którzy później będą służyć obywatelowi.


Miejscem pracy takich specjalistów jest między innymi kancelaria adwokacka. Jest to miejsce, gdzie spotkamy się z prawnikiem, który świadczy pomoc w zakresie udzielania porad prawnych, sporządzania opinii, czy też występowania w imieniu klienta przed sądem. Aby móc reprezentować godnie interesy swojego klienta każdy adwokat oprócz tego, że kończy studia, musi też odbyć specjalną praktykę, której uwieńczeniem staje się egzamin adwokacki. Z egzaminu zwolnieni są ci adwokaci, którzy w dziedzinie prawa otrzymali stopień naukowy doktora habilitowanego, bądź profesora.

Jak więc widzimy, przygotowanie adwokata nie pozostawia miejsca na jakiekolwiek niedociągnięcia. Taki adwokat rzeczywiście jest człowiekiem godnym zaufania, dla którego służenie klientowi wyznacza cel i fundament jego adwokackiej kariery. Ważne też, aby pnąc się po jej kolejnych szczeblach pozostał on wierny zasadom etyki zawodowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz